“‘Taylor’a geçit verdik’: Taylor Swift hayranları Jets maçına geliyor”

Pazar akşamı saat 17.00’de New York Penn İstasyonu’ndan New Jersey’e giden New Jersey Transit treninin koridorlarında yalnızca ayakta durabilen bir kalabalık toplandı.

Birkaç arkadaş grubunun aynı soruyu sorduğuna kulak misafiri oldum: Taylor Swift yüzünden miydi?

Artık çoğu Amerikalı Bayan Swift etkisine oldukça aşinadır. İster performans ister akşam yemeği için nereye giderse gitsin, hayranları onu takip ediyor. Kansas City Chiefs ile New York Jets arasında oynanacak futbol maçı için MetLife Stadyumu’na gelip, yeni erkek arkadaşı Kansas City All-Pro’nun sıkı sonu Travis Kelce’ye tezahürat yapacağı açıklandığında, seyirciler toplu halde gelirdi. Birçok medya kuruluşuna göre, maç biletleri ve Bay Kelce’nin – Chiefs’in 87 numaralı formasını giyiyor – satışlarda (ve maliyetlerde) önemli artışlar görülmesi, yalnızca bu şüpheleri doğruladı.

Bayan Swift maça geldi ve maçı arkadaşları Sophie Turner, Blake Lively, Ryan Reynolds ve Hugh Jackman’la birlikte özel bir süitten izledi. Stadyumda ünlüleri görebilecek kadar yakında bulunan insanlar maçın büyük bir kısmını bakıp fotoğraf çekerek geçirdiler. (Bayan Swift hayranlarına birkaç kez el salladı.)

Trende iki Jets hayranı şanslarına inanamadı. Kips Körfezi’nde yaşayan 30 yaşındaki Michael Callaghan, “Dört sezonluk biletimiz var ve ikisini 90 dolara sattık” dedi. “Taylor gitmeden önce 50 dolar istediler.”

Yukarı Batı Yakası’nda yaşayan 36 yaşındaki arkadaşı Ryan Dwyer, “‘Jets’ yazan Swift bilezikleri almalıyız” diye şaka yaptı.

Penn İstasyonu’ndan gelen yolcuların Meadowlands’e giden bir trene binmek için değişmek zorunda kaldığı Secaucus Kavşağı’nda yabancılar, futbol taraftarları mı yoksa Bayan Swift mi oldukları konusunda birbirleriyle şakalaşıyorlardı.

Bir yazılım şirketinde çalışan ve East Village’da yaşayan 26 yaşındaki Elaine Gitles, “Travis Kelce Ateşli” yazan kırmızı tişörtünü sergilerken, yeşil Jets forması giyen yaşlı bir adam “Bu harika. “Taylor Swift forması.”

Bayan Gitles, Chiefs hayranı olduğunu ve formayı geçen sezon takımı Super Bowl’u kazandığında satın aldığını açıkladı. Ancak kendisi Swiftie olarak adlandırıldığı için kızgın değil (Bayan Swift’in hayranlarının dediği gibi), çünkü o da öyle.

Bayan Gitles, Swift’in son derece başarılı Eras Turu hakkında “Eras’a üç kez gittim” dedi. “En sevdiğim müzik sanatçısının tüm zamanların en iyi futbol takımına katılması şimdiye kadarki en iyi tesadüf.” (Ayrıca Bay Kelce ile ilişkisi başarısız olursa Bayan Swift’in söyleyebileceği şarkı sözlerini de paylaştı: “O çaldı sanki sahada benimle oynuyormuş gibi. Tam bir rezillik.”

Secaucus’ta sohbet etmek için duran diğer kişiler arasında, her ikisi de Westchester’da özel eğitim öğrencileri olan 24 yaşındaki Hana Kim ve 25 yaşındaki Courtney Takahashi vardı. İkili, Bayan Swift’in Mayıs ayında MetLife Stadyumu’nda vereceği konsere bilet alamadığından stadyumun dışındaki otoparkta oturup konseri arabalarından dinlediler. Bayan Takahashi, “Taylorgate’e tabiyiz” dedi.

Bayan Takahashi, “Haber çıkar çıkmaz futbol biletlerini aldık” dedi. “Onları görmemiz umurumda değil. Onların yanında olmak, aynı havayı solumak, onların ruh halini hissetmek benim için yeterli.”

Bazı taraftarlar ellerinde ızgaralar ve bira soğutucularıyla stadyumun hemen dışında dururken, diğerleri Bayan Swift’i en iyi nasıl görebileceklerini merak ediyordu.

Crown Heights’ta yaşayan ve arkadaşı ve anne babasıyla birlikte maçta olan 33 yaşındaki Shae Mermis, “Sosyal medyaya bakıyordum, hangi kutuda olduğunu görebilir miyiz diye bekliyordum” dedi. .

44 yaşındaki Stella Fee ve kızı Zoe Fee, VIP seviyesinde takılmaya karar verdi. “Bizler alt kattaki sezonluk bilet sahipleriyiz ve bu nedenle bir kat yukarı, kutulara çıkmamıza izin veriliyor” dedi.

Taraftarların maç günü kıyafetlerini eşleştirme konusunda farklı fikirleri vardı.

Brooklyn’de yaşayan 26 yaşındaki moda tasarımcısı Caye Schnackel, geçen hafta Kansas City’deki Chiefs maçında Bayan Swift’i Bay Kelce’nin locasında gördüğünde kendisinin ve erkek arkadaşının Cadılar Bayramı için ünlü bir çift gibi giyinmeleri gerektiğine karar verdi. “Ona baktım ve ‘Ben Taylor olacağım, sen de Kelce olacaksın’ dedim ve hepsi bu” dedi.

Nova Lee Boutique’de mükemmel kıyafeti buldu – tamamı pullu “87” ile süslenmiş parlak kırmızı bir forma – ve onu Cadılar Bayramı’na ek olarak Pazar günkü maça zamanında giyebilmek için bir gecede aldırdı.

“Artık Travis’e o kadar takıntılıyım ki” dedi. “Taylor’ı çok kıskanıyorum. Bugün onu kazanmaya çalışacağım.” (Yanında oturan arkadaşı Krzysztof Miezgiel sadece güldü.)

47 yaşındaki Sean Patrick, maçın sabahı yerel bir alışveriş merkezindeki tişört baskı dükkanına gidip “Taylor Nerede?” basıldı ancak zamanında hazır olmayacağı söylendi. Manahawkin, NY’den 59 yaşındaki arkadaşı Tom Wagner, Walmart’a gitti ve bulabildiği en büyük pembe sweatshirt’ü satın aldı, ancak yine de bedeni bedenime uymadı. Bunun üzerine pembe bant alıp üzerine kalemle Taylor Swift ile ilgili cümleler yazmaya ve bunları futbol formalarına yapıştırmaya karar verdiler.

Çift, dört saat boyunca otoparkta dolaşarak, dört farklı ızgarada domuz eti ve tavuk pişirerek ve taşınabilir bir uydu anteni ile kurdukları televizyonda diğer futbol maçlarını izleyerek geçirdi. Bay Wagner, “Yaklaşık 50 kişi yanımıza geldi ve fotoğraf çekmek istedi” dedi. “Hayatımda hiçbir Jets maçında bu kadar eğlenmemiştim.”

“Atmosfer çılgınca” diye ekledi. Bu kadar çok seyirciyi bir araya getiren bir takım daha önce görmemiştim.