Rüşvetten çok seks – Sinema – Blog

Oral seks, ters ilişki, mastürbasyon, önden çıplaklar ve B-side’lar, sokakta erotik coşkular. İçimde büyüdüğünü hissettiğim ahlaki ateş için sessizce endişeleniyordum, sonra kendimi arkadaşlarım ve meslektaşlarımla karşılaştırdığımda, sahip olduğum izlenimin birçok kişi tarafından paylaşıldığını anlamış gibiydim. Bu haftalarda Sky’da yayınlanan “1992” dramasından bahsediyorum. Tangentopoli üzerine bir gerilim dizisi olarak başlayan dizi, bambaşka ufuklara doğru ilerliyor. En azından dün gece yayınlanan 5. ve 6. bölümlere bakılırsa. Siyasi-adli-mali olayların öyküsünün, büyük bir erotik-cinsel araçtan yararlanan “pembe dizi” bölümünün tüm avantajlarından yararlanarak, zamanın aşağı yukarı üçte birini işgal edeceği yer. Tanrı aşkına, mesele skandal olmak değil. Önceki ve mükemmel skyligere serisi Gomorra ve Romanzo Criminale’de seks kesinlikle eksik değildi ama hikayenin merkezinde, karakterlerin tanımında işlevsel bir kit olarak karşımıza çıktı. Bu “1992”deki erotizm ve “sabun” konu dışı sözlerin bolluğu, bunun yerine, deyim yerindeyse, dramanın “misyonunu” devralıyor gibi görünüyor. Yazarlar sanki hikayenin kronolojik-politik iklimine çok yakın kalarak izleyicinin dikkatini kaybetme korkusu hissetmişler gibi. O zaman kıç ve göğüslerle git.
Hmm…
Bana öyle geliyor ki, “House of Cards” gibi bir dizi, sert tonda bile sapmalardan kaçınmasa da, “pembe dizi” ve iki terimli seks ve gücün hızlandırıcısına basma ihtiyacı hissetmeden dikkatimizi kolayca zincirleyebilir. .
Öte yandan, son yirmi yılın İtalyan kroniklerinde çok daha kötüsü görüldü.

Etiketler: 1992, Gomore, Kağıttan ev, Polisiye roman, seks, Gökyüzü
Kategorilenmemiş | 13 Yorum »