Pixel Watch ile ilgili beklenen haber geldi!

Pixel Watch ile ilgili beklenen haber geldi!
Giyilebilir teknoloji mamüllerinin son derece yaygınlaştığı 2022 yılında bilhassa akıllı saatlerin gelişimi göz dolduruyor. Son devirde insan hayatını kurtardığı haberleriyle çoğunlukla karşımıza çıkan bu aygıtlar, gün geçtikçe yetenekli hale gelerek kullanıcı karşısına çıkıyorlar.

Google, önümüzdeki haftalarda Pixel Watch akıllı saatini vitrine çıkaracak. Daha evvel kullanacağı işletim sistemi muhakkak olan aygıtla ilgili yeni ayrıntılar paylaşıldı. İşte detaylar.

Pixel Watch kadranında kıymetli sürpriz

Ünlü analist Evleaks, Google’ın birinci Pixel saatinin bir manzarasını paylaştı. Sızdırılan görselde aygıtın tasarımı epeyce belirli olmasa da kadranıyla ilgili kıymetli fikirler verdiğini söyleyebiliriz.

Pixel Watch’ın kadranındaki simgelerden biri, Google’ın 2021’de 2 milyar dolar karşılığında satın aldığı teknoloji şirketi Fitbit’e ilişkin. bu biçimdelikle Fitbit entegrasyonuyla gelmesi katılaşan akıllı saatin kadranında bulunan başka simgeler ise nabız ölçer ve adım sayar üzere genel sıhhat dataları.

Pixel Rohan olarak isimlendirilen akıllı saat, Wear OS işletim sistemini çalıştıracak. Daha evvelki sızıntılara bakacak olursak, bunun Wear OS 3.1 olması olası. Öte yandan kullanıcılar, çevrimdışı olduklarında da Google Asistan üzerinden istedikleri süreci gerçekleştirebilecek. Bu özellik, yalnızca Pixel aygıtlarında mevcut olacak.

Pixel Watch, pil konusunda rakiplerine misal bir yol izleyecek. Çünkü bu noktada kullanıcılara epey büyük vaatlerde bulunmayan saatin bataryası ağır kullanımda 1 yahut 2 gün dayanabilecek. Aygıtta bir de fizikî kurma kolu yer alacak. Akıllı saatin tanıtım tarihi ise net bir biçimde açıklanmadı. Fakat savlara bakılırsa 26 Mayıs’ta vitrine çıkacak.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Pixel Watch, kullanıcıların beğenisini kazanabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.