Lamar Jackson ve Aaron Rodgers’ın ticari soruları yanıtsız kaldı

Spor dünyasında kimse çok fazla şey açığa çıkarmak istemez. Ancak bu yılki NFL sezon dışı, yanlış yönlendirmeyi yeni bir düzeye taşıyor.

Lamar Jackson Baltimore’da kalır ya da ayrılır. Aaron Rodgers, Packers’tan haber almamıştı veya belki de ondan haber almamışlardı. Ve rapçi Meek Mill, arkadaşı Patriots’un sahibi Robert Kraft’ın kulağında. kiminle iletişime geçileceğini öner bir sonraki oyun kurucusu için.

Bundan sonra ne olacak? Netlik için haberlere güvenmeyin.

Lamar Jackson devam ediyor mu?

Pazartesi günü yaklaşık beş sezondur ilk oyun kurucu olduğu Baltimore’dan ayrılmak istediğini söyleyen Ravens yıldızı Jackson ile başlayalım. jackson tweet’te söyledi Kuzgunların yeni bir sözleşmede “benim değerime eşit olmakla ilgilenmediğini”, bazı arkadaşlarının, müttefiklerinin ve hatta rakip oyuncuların aylardır işaret ettiği bir nokta.

Jackson’a göre 2 Mart’ta bir takas talebinde bulundu, bu haber bir şekilde yaklaşık bir ay boyunca gizli kaldı ve Baltimore’un hizmetlerini ne kadar agresif bir şekilde satın aldığı veya devam etmek mi yoksa ona daha uzun, daha zengin bir anlaşma mı teklif etmek isteyip istemediğine dair soruları gündeme getirdi. hiç .

Bir takas mümkün olsa da Baltimore, Jackson’a münhasır olmayan franchise etiketini çoktan verdi, yani bu, alabileceği herhangi bir teklifle eşleşebilir. Temmuz’dan önce bir takas veya uzun vadeli anlaşma yapılmazsa – etiket takıma kaldıraçın çoğunu veriyor – Kuzgunlar hizmetlerini sürdürecek ve Jackson bu sezon yaklaşık 30 milyon dolar kazanacaktı.

Tesadüfen ya da değil, Jackson’ın haberi Koç John Harbaugh’un Phoenix’teki yıllık lig toplantılarında muhabirlerle görüştüğü sırada çıktı. Jackson, A konusu ve B ve C konusuydu; Harbaugh’a sorulan ilk 20’den fazla sorunun tamamı takımın oyun kurucusuyla ilgiliydi, ancak Harbaugh hepsini birer birer bir kenara attı.

“Tweeti görmedim; bu devam eden bir süreç,” diye ısrar etti Harbaugh barbekü konusunda.

“Hangi yöne gideceğini bilmiyorum” diye ekledi. “Kristal kürem yok.”

Ama Harbaugh ve Ravens’in Başkanı Sashi Brown netleştirdi ideal olarak Jackson’ın kalmasını istiyorlardı.

Brown, “Lamar’ı seviyoruz,” dedi. “Bir şeyler başarmaya kararlıyız.”

Kim sorumlu?

Karışıklığa ek olarak, Jackson’ın resmi olarak bir temsilcisi yok. Perşembe günü NFL not gönderdi Ekipleri, sertifikalı bir temsilci olmayan ve Jackson adına ekiplerle iletişime geçen Ken Francis ile iş yapmamaları konusunda uyardı. Francis’in katılımıyla ilgili bir habere yanıt olarak, Jackson kısa süre sonra tweet attı“Yalan söylemeyi bırak, bu adam asla benim adıma pazarlık yapmaya çalışmadı.”

O günden sonra oyun kurucu ile dalga geçti “partnerim Ken ve ben”den giyilebilir bir fitness ürünü.

Peki Jackson’ın sonu nereye varacak? Örneğin Indianapolis Colts genel menajeri Chris Ballard, ekibinin ilgilendiğini söyledi ve Jackson’ı “özel bir oyuncu” olarak nitelendirdi.

Ancak Patriots’un sahibi Robert Kraft’a göre bir başka olasılık da Patriots olabilir. Pazartesi günü gazetecilere anlattı arkadaşı rapçi Meek Mill’in ona Jackson’ın New England’a gelmek istediğini söylediğini. Kraft, kararın Koç Bill Belichick’e ait olduğunu söyledi.

Aaron Rodgers nereye gitti?

Bu arada, Jets’e katılma isteğini halka açıklayan Rodgers huzursuz olmuştur. O ve Packers’ın, bir takımdan ve onlara 18 yıldır liderlik eden yıldız oyun kurucudan beklenebileceği kadar iyi iletişim kurup kurmadıkları belli değil.

Rodgers, ekibin onunla doğrudan gelecekle ilgili ilgilenmediğini söyledi.

Rodgers, 15 Mart’ta The Pat McAfee Show’a verdiği bir röportajda “Doğrudan iletişimi seviyorum,” dedi.

“Keşke ‘Dinle, farklı bir yöne gitme zamanının geldiğini düşünüyoruz’ deselerdi. Seni seviyoruz. Packers Onur Listesi olacaksın. Paketleyici olarak salona gireceksiniz. Numaranızı geri çekeceğiz; Her ne ise, devam etme zamanı.’ ‘Teşekkür ederim’ derdim.”

Ancak Packers Pazartesi günü, iletişim eksikliğinin Rodgers’ın hatası olduğunu öne sürdü. Green Bay genel menajeri Brian Gutekunst, muhabirlere verdiği bir röportajda, ekibin Rodgers’a gelecekleri hakkında birlikte veya ayrı ayrı konuşmak için birçok kez ulaşmaya çalıştığını ve başarısız olduğunu söyledi. Gutekunst, Rodgers için potansiyel bir anlaşma arayışında diğer takımlara ulaşma motivasyonunun “ona ulaşamama veya herhangi bir şekilde yanıt veremememizden” kaynaklandığını söyledi.

Rodgers, Jets’e katılmak istediğini söyledi, ancak herhangi bir anlaşma kesinleşmedi. Jets yöneticileri, bir anlaşmanın gerçekleşeceğine dair iyimser ipuçları vermeye devam ediyor ve aceleleri olmadığını söylüyor.

Genel menajerleri Joe Douglas, Phoenix’te gazetecilere verdiği demeçte, “Şu anda bizim açımızdan çok acil bir durum yok” dedi ve çok sayıda Jets hayranının sorgulayabileceği bir açıklama yaptı.

Douglas, Phoenix’te Rodgers için bir anlaşma olmasını beklemediğini söyledi. Ancak bu sezonun geri kalanının kafa karışıklığı göz önüne alındığında, bu hikayede yine de bir değişiklik olabilir.