Acı Gerçekleri Yüzümüze Çatır Çatır Vurduğu İçin Tesirinden Çıkamadığımız Don’t Look Up’taki En Düzgün Replikler

Yayınlandığı günden beri lisanlardan düşmeyen Don’t Look Up’ın muvaffakiyetini sağlayan şey günümüzün acı gerçeklerini yüzümüze vuran replikleriydi. Sinemadan en hoş replikleri okumak için aşağı kaydırabilirsiniz… ????

1. “…Gezegene çarpmasına müsaade verecekler, yalnızca bir avuç varlıklı daha da bok üzere varlıklı olsun diye!”

2. “En sıradaninden, Everest Dağı boyutunda dev bir kuyrukluyıldızın Dünya’ya süratle ilerlemesinin hayra alamet olmadığı konusunda bile hemfikir olamıyorsak sorarım size, nerede yanlış yaptık?”

3. “Hayata direndik fakat bir baktık ki aslında kendimize direniyoruz.”

4. “Defalarca düşündüm, dönüp dolaşıp buna takılıyorum. Lakin hala bir mana veremiyorum. Adam koskoca korgeneral, Pentagon’da çalışıyor. niye fiyatsız çerez için bizden para aldı?”

5. “Eğer hepimiz öleceksek trilyonlarca doların ne değeri var?”

6. “Onlar sizin sandığınız kadar şeytani olacak akla sahip değiller.”

7. “Düşünüyorum da, aslında her şeye sahiptik. Değil mi?”

8. “Aşmamız gereken okyanuslar, tırmananız gereken dağlar olsa da biliyorum ki her karın bir kaybı vardır. Dua et de tek kaybımız vakit olsun.”

9. “Bir cep telefonu şirketinin payları tavan yapsın diye dağ kadar cismin bize çarpmasına müsaade verecekler.”

10. “Belki de gezegenin yok olması eğlenceli olmamalıdır. Tahminen de müthiş ve sarsıcı olmalıdır. Sabaha kadar uyumayıp her gece ağlasak yeridir, zira hepimiz %100 gebereceğiz!”