Yapı Kredi taşınabilir çöktü mü? Yapı Kredi’ye niye erişim sağlanamıyor? İşte son durum

Yapı Kredi niye açılmıyor, merak konusu oldu. Koronavirüs salgınının getirdiği ekonomik zorluklara, son aylarda döviz kurundaki artış da eklenince, vatandaşlar güç anlar yaşamaya başladı. Bugün dolar ve euroda yaşanan ani yükselişler, Yapı Kredi’nin taşınabilir bankacılık sistemlerinin kapanmasına niye oldu.

YAPI KREDİ TAŞINABİLİR ÇÖKTÜ MÜ?

Toplumsal medyada paylaşım yapan vatandaşlar, Yapı Kredi’nin taşınabilir uygulamasının açılmadığını bildirdi. Yapı Kredi’nin online sistemlerinde yaşanan erişim sorunu, ATM ve pos aygıtlarına da yansıdı. Birtakım kullanıcılar ATM’den para çekemediğini lisana getirirken, kimi esnaflar da Yapı Kredi pos aygıtlarından çekim yapılamadığını aktardı.

Yapı Kredi’den erişim meselesiyle ilgili çabucak hemen bir açıklama gelmedi.

DÖVİZ ALIM-SATIM SÜREÇLERİ DURDU

Döviz kurundaki artışın önlenememesiyle birlikte bir arada bankalar döviz alım-satım süreçlerini kısa periyodik olarak durdurdu.

Türk lirasının özgür düşüşe geçmesiyle birlikte dolar kuru bugün 13,30 düzeyini aşarak tarihi bir rekor kırdı.

Döviz kurundaki bu hareketliliğin inanılmaz boyutlara ulaşmasıyla bankaların taşınabilir uygulamaları üzerinden döviz alım-satım süreçleri yapılamamaya başladı.