watchOS 7.5 çıktı: Apple Watch’a yeni özellikler geldi!

watchOS 7.5 çıktı: Apple Watch’a yeni özellikler geldi!
Akıllı saatlerinde kendi geliştirdiği watchOS işletim sistemini kullanan Apple, yayınladığı orta güncellemelerle bunu daima geliştiriyor. Apple Watch’a küçük yeni özellikler kazandıran yeni yazılım güncellemesi watchOS 7.5 bugün kullanıma sunuldu.

EKG takviyesini genişleten Apple, iPhone ve Mac’lerdeki kimi özellikleri akıllı saatine entegre etti.

macOS Big Sur 11.3’ün üzerinden bir ay geçerken Apple, macOS Big Sur 11.4 ile karşımızda. İşte güncellemenin Mac’lere getirdiği özellikler!

watchOS 7.5 ile ne yenilikler geliyor?

Yeni güncellemeyle Apple Podcast uygulamasında kanallar ve kişisel gösteriler için abonelik özelliği etkinleşti. İçerik üreticileri tarafınca yayınlanan özel podcast’lere milyonlarca Apple Watch kullanıcısı bugünden itibaren erişebilecek. Üstelik Apple dinleyiciye rastgele bir reklam göstermeyecek. Yeni abonelik seçeneği iPhone, iPad ve Mac’lerde de bulunuyor.

Apple’ın Nisan etkinliğinde tanıttığı Apple Card Family özelliği watchOS 7.5 güncellemesiyle akıllı saatlere geldi. Ebeveynler aile kümesindeki üyelerin harcamalarını takip edip muhakkak sınırlamalar koyabilecekler. Tabi Apple Card çabucak hemen ülkemizde bulunmadığı için bu özellik şu anda bizi etkilemiyor.

Apple Watch’un değerli sıhhat takibi özelliklerinden EKG (Elektrokardiyografi), yeni güncellemeyle Malezya ve Peru’da etkin edildi. Ülkedeki Dördüncü Kuşak Apple Watch ve üzeri akıllı saat sahipleri, kalp kasının ve sinirsel iletim sisteminin çalışmasını incelemek üzere kalpte meydana gelen elektriksel faaliyetleri öğrenebilecekler. Ayrıyeten kalpte meydana gelen sistemsiz ritimler kullanıcılara bildirilecek.

Güncelleme nasıl yüklenir?

1. İPhone’unuzu Wi-Fi’ye bağlayın ve Watch uygulamasını açın.
  2. Saatinizin en az yüzde 50 oranında şarj edildiğinden emin olun.
  3. Saatim sekmesine dokunun .
  4. Genel‘e basın.
  5. Yazılım Güncellemesi‘ne tıklayın.
  6. İndir ve Kur’a dokunun .
  7. İstendiğinde iPhone Parolanızı girin .
  8. Karar ve şartları kabul edin.
watchOS 7.5 güncellemesi indirilip Apple Watch’unuza aktarılacak. Ardından yeni sürüm saatinize yüklenecek.

malatyagundem.com Adresinden Alıntıdır.