Spotify’ın Wear OS uygulamasına bilgisayardaki özellik geldi

Spotify’ın Wear OS uygulamasına bilgisayardaki özellik geldi
sıradan bir müzik akış hizmeti olmaktan öteye giden Spotify, bünyesine kattığı podcast gösterileri ile bu alanda rekabeti artırdı. Bir yandan Clubhouse gibisi Greenroom uygulamasında yakaladığı muvaffakiyetle gündemdeki yerini koruyor. Taşınabilir uygulamalarını da daima yeni özellikler katarak geliştiren platform, kullanıcılarına sunduğu tecrübenin kalitesini yükseltmek için ağır çalışmalar yürütüyor.

Spotify, Wear OS işletim sistemli akıllı saatler için yeni bir güncelleme yayınladı. Telefonlarda ve bilgisayarda sunduğu vazgeçilmez özelliklerden birini akıllı saatlere getirdi.

Wear OS sahipleri Spotify ile müzik indirebilecek

Spotify yayınladığı yeni güncellemeyle Wear OS 2.0 ve üzeri işletim sistemli saatlerde müziklerin indirilmesine müsaade verdi. Kademeli olarak kullanıma açılan özellik müziklerin, albümlerin ve podcast’lerin direkt akıllı saatin dahili hafızasına kaydedilmesini sağlıyor. bu biçimdelikle müzik severler LTE yahut Wi-Fi’ye gerek kalmadan da Spotify’ı kullanabiliyorlar. olağan olarak bunun için Spotify Premium aboneliği gerekiyor.

Spotify Wear OS uygulaması

Aylık 366 milyon kullanıcısı bulunan Spotify, dinleyicilerin platformdaki müzikleri aygıtlarına indirmelerine müsaade veriyor. Bunun için Premium abonelik gerektiren şirketin halihazırda 158 milyon fiyatlı üyesi müzikleri direkt aygıtlarının hafızasına kaydederek çevrimdışı dinleyebiliyor. Bu özellik şimdiye kadar Spotify’ın bilgisayar ve taşınabilir uygulamalarının yanı sıra Fitbit için geliştirdiği uygulamalarda vardı.

Kullanıcılar için kısa bir rehber paylaşan Spotify müziklerin nasıl indirilebileceğini şu biçimde deklare etti:

• Saatinizden indirmek istediğiniz müzik ve podcast’leri saatinizden bulun.
  • “Download to watch”e dokunun.
  • İlerlemeyi denetim etmek için saatinizdeki İndirilenler kısmına gidin.
  • Kitaplığınızdaki seçili çalma listeleri, albümler yahut podcast’ler indirildikten daha sonra isimlerinin yanında küçük bir yeşil ok bakılırsaceksiniz.
  • Kulaklıklarınızı bağlayın ve nerede olursanız olun dinlemeye başlayın!