Pixel Watch ile ilgili heyecanlandıran sızıntı

Pixel Watch ile ilgili heyecanlandıran sızıntı
Google, I/O aktifliğini 11 Mayıs’ta düzenleyeceğini duyurdu. Sızdırılan bilgilere göre Pixel Watch, aktiflikten birkaç hafta daha sonra tanıtılacak.

Pixel Watch tanıtım tarihi ve işletim sistemi ortaya çıktı

Pixel Rohan olarak isimlendirilen aygıt, Wear OS 3 işletim sistemiyle birlikte gelecek. Paylaşılan ekran imgesine nazaran, Pixel Watch modelinin testi Wear OS 3.1 ile gerçekleştiriliyor. Samsung’un Galaxy Watch 4’te Wear OS 3.2 kullandığını hatırlatmakta yarar var.

Samsung, Wear OS işletim sistemiyle bir arada One UI Watch arayüzünü kullanıyor. Google’ın kendi saatlerinde sade arayüz ile karşımıza çıkacağı iddia ediliyor. Pixel Watch modelinin Wear OS ekosistemine yeni bir soluk getireceği düşünülüyor.

Kullanıcılar, çevrim dışı olduğunda da Google Asistan üzerinden istediği süreci gerçekleştirebilecek. Sızdırılan bilgilere nazaran, bu özellik yalnızca Pixel akıllı aygıtlarda kullanılabilecek. Birtakım analistler, Google’ın kendi ekosistemini yaratmak için bu biçimde bir atak yaptığını belirtiyor.

Jon Prosser, şirketin Pixel Watch modelini 26 Mayıs tarihinde tanıtacağını deklare etti. Geliştirilen modelin başka akıllı saatlerde de karşımıza çıkan adım sayar, nabız ölçer ve temel fitness takibi özellikler ile kullanıcılara sunacağı belirtiliyor.

Biroldukca marka kullanım mühletini önemli oranda artırsa da akıllı saatler çabucak hemen şarj konusunda beklentileri karşılamıyor. Google Pixel Watch, öteki modellerde de olduğu üzere ağır kullanımda 1 yahut 2 gün kullanım müddeti sunacak. Ayrıyeten aygıtta fizikî kurma kolu yer alacak.

Siz Pixel Watch tanıtım tarihi ve özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.