Meta’nın yeni VR gözlüğü otel odasında unutuldu!

Meta’nın yeni VR gözlüğü otel odasında unutuldu!
Facebook ve Instagram’ın çatı kuruluşu Meta, metaverse cihanı içi çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, yeni Quest Pro VR gözlüklerini önümüzdeki hafta resmi olarak tanıtacak. Lakin yeni VR gözlüğün imajları tanıtımdan evvel ortaya çıkmış durumda.

Quest Pro otel odasında ortaya çıktı

Ramiro Cardenas isimli bir Facebook kullanıcıs, bir otel odasında Quest Pro VR gözlüklerin mühendislik örneklerinin bırakıldığını deklare etti. pek merak edilen yeni VR gözlükler, bu türlü ortaya çıkmış oldu. Quest Pro’ların otel odasında nasıl unutulduğu ise bilinmiyor.

Paylaşılan görüntüde ön tarafında üç adet kameraya yer verilen siyah renkli VR gözlüğü görme fırsatı yakalıyoruz. Yeni sanal gerçeklik gözlüğü, Meta’nın daha evvel Project Cambria olarak lanse edilen VR gözlüğe çok benziyor.

Lol, somebody left Meta’s next VR headset in a hotel room.

Meta Quest Pro, announcement next month. *****://t.co/kzJXENLmZu

— Kevin Beaumont (@GossiTheDog) September 12, 2022

Sanal gerçeklik gözlüğün yanında iki adet de denetim kolu bulunuyor. Dizaynları büyük oranda değişen yeni denetim kolları ergonomik tasarımı ile dikkat çekerken, tıpkı VR gözlükte olduğu üzere büsbütün siyah renklere sahip.

Pake üzerinde “Meta Quest Pro” ve “bir daha satılamaz – mühendislik örneği” sözleri yer alıyor. Ayrıyeten kulaklığın ve denetim aygıtlarının fotoğrafları de bir daha paketin üzerinde görülebiliyor. Yeni sanal gerçeklik gözlüğünün seri üretim versiyonun da benzeri bir kutulama ile sunulması bekleniyor.

Quest Pro hakkında konuşan Meta CEO’su Mark Zuckerberg, yaptığı açıklamada “üstü seviye bir sanal gerçeklik deneyimi” yaşatma kelamı vermişti. Yeni sanal gerçeklik gözlüğünün, göz ve yüz takibinin yanı sıra yalnızca oyunların ötesine geçebilmek için farklı sensörlere de sahip olacağı söz ediliyor. Zuckerberg de “oyun oynamak için şahane fakat yalnızca oyun için değil” sözüyle bu savları doğruluyor.

Meta, Quest Pro isimli sanal gerçeklik gözlüğünü önümüzdeki ay piyasaya çıkaracak. bu biçimdea kadar yeni VR gözlük ile ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmayı planlıyoruz. Pekala siz Meta’nın yeni VR gözlük modeli Quest Pro hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.