Konu alanı spor ve kültürü birleştiren bir muhabir

Times Insider kim olduğumuzu ve ne yaptığımızı açıklayarak gazeteciliğimizin nasıl yaratıldığına dair perde arkası bilgiler sunuyor.

Emmanuel Morgan, 2021'de NFL ve dövüş sanatlarını takip etmek üzere Haber'ta spor muhabiri olarak işe alındığında, iş tanıdık geldi. Sonuçta çocukluğunda futbol oynayan Bay Morgan liseden beri futbol hakkında yazılar yazıyordu. Daha sonra yaklaşık iki yıl boyunca Los Angeles Times için NFL'yi haber yaptı.

Los Angeles Times için lise sporları ve basketbol hakkında da haber yapan ve 2020 yılında Kobe Bryant'ın ölümünün haberleştirilmesine yardımcı olan 27 yaşındaki Morgan, “NFL'yi, UFC'yi ve diğer tüm sporları çok iyi biliyordum” dedi.

Times geçen yıl spor departmanını ortadan kaldırdığında, gelişme ve yeni bir odak noktası oluşturma fırsatını yakaladı: spor ve popüler kültürün kesişimi.

“Film eleştirmeni değilim ve Broadway'e gitmiyorum ama pop kültürü takip ediyorum, Netflix izliyorum ve her zaman – her gün duşta, metroda – müzik dinliyorum” dedi. Şu anda sanat departmanında çalışan Bay Morgan, geçtiğimiz sekiz ay boyunca, popüler kültür fenomeni Taylor Swift ve Travis Kelce hakkında, NFL ile yayın hizmetleri ve medya arasındaki büyüyen ilişki hakkında yazdı. sporcu podcast'lerinin yükselişi.

Röportajda günlük haber tüketiminin nasıl değiştiğini ve şu ana kadarki en iyi habercilik deneyiminin ne olduğunu anlattı. Bunlar konuşmadan düzenlenmiş alıntılardır.

Sekiz aydan biraz fazla bir süredir bu pozisyondasınız. Şu ana kadar nasıl gidiyor?

Konu hikaye fikirleri bulmaya geldiğinde kesinlikle çok daha yaratıcı olmam gerekiyordu. Spordayken NFL ve UFC'yi çok iyi biliyordum; spor haberciliği çok kalıplaşmıştı. Super Bowl ve NFL Draft gibi büyük etkinlikler için önizlemelere sahip olmanız gerektiğini biliyorsunuz ve sezon ilerledikçe profiller ve özellikler için büyük hikayeler ve hedefler oldukça netleşiyor. Ancak bu yeni odak noktasıyla TV'de veya Twitter'da göremediğiniz şeyleri ele alıyorum ve artık yalnızca NFL ve UFC'ye odaklanmadığım için çok daha fazla fırsat var. Daha fazla arama yapmam ve daha fazla insanla konuşmam gerekiyor.

Mart ayında bir gazeteciyle yapılan toplantı, ülkenin en iyi kolej basketbolcularından biri olan Flau'jae Johnson'ın atletik sorumluluklarını müzik kariyeriyle nasıl dengelediğine dair yakın zamanda bir hikayenin ortaya çıkmasına yol açtı.

Şu ana kadar yazdığınız yazılardan en çok hangisini beğendiniz?

Bu yıl Las Vegas'ta Super Bowl ile ilgili birkaç makale üzerinde çalıştım. Radio Row'un kendisini NFL için nasıl bir dev haline getirdiğine dair bir hikaye yazmak için Radio Row'daki eski bir oyuncuyu bir gün boyunca takip ettim. Etkinliği marka aktivasyonları için bir oyun alanı olarak kullanarak Super Bowl partilerinin nasıl bir iş haline geldiğini yazdım. Kültür departmanındaki diğer insanlara devre arası gösterisinden daha fazlasının bildirilmesi gerektiğini göstermek harikaydı.

Ayrıca şu sıralar sporda büyük önem taşıyan bir medya yapım şirketi kuran basketbolcu Joel Embiid hakkında da yazmıştım. Ve NFL'nin Netflix, Amazon ve Apple gibi yayın hizmetleri için nasıl daha fazla dallanmaya ve daha uzun vadeli projeler yapmaya çalıştığına dair bir kapak hikayesi yakaladım.

Çocukken spor yaptın mı?

Lisede futbol oynadım. Ben koşucu ve defans oyuncusuydum. Ben de güreştim. Her zaman bir sporcu oldum ama yazmayı da sevdim. Bu yüzden ikisini bir araya getirmek mantıklıydı.

Bir makale için yaptığınız en komik şey neydi?

UFC yorumcusu Bruce Buffer'a dövüşte eşlik etmeliyim. Üzerinde dövüşçülerin isimleri ve istatistikleri bulunan, Octagon'da okuduğu renk uyumlu indeks kartları da dahil olmak üzere, onu hazırlanırken izleyebildim.

En büyük zorluğunuz neydi?

Kendimi oyunlardan soyutlamaya çalışıyorum. İçgüdülerim bana sahada ya da sahada olup bitenleri haber yapmak istediğimi söylüyor. Bir adım geriye çekilip gerçek sporla hiçbir ilgisi olmayan şeylere bakmam gerekiyor. Kendimi farklı düşünmeye alıştırıyorum.

The Times'ta gelecekteki spor ve kültür haberlerine ilişkin hedefleriniz neler?

Konuyu genişletmek gerekirse; yeni şeyler deneyebilmek ve deneyebilmek harikaydı; “Haberler bu haberi daha önce yayınlamazdı ama bu önemli.” Bir yıldan az bir süredir buradayım ve hâlâ yazacak yeni hikâyeler buluyorum. Spor ve eğlence arasındaki bu geçişin bir izleyici kitlesi var ve amacım onları bulmak ve onlarla yankı uyandıran hikayeler anlatmak.