Hasret bitiyor: WearOS için YouTube Music sürprizi!

Hasret bitiyor: WearOS için YouTube Music sürprizi!
Google, akıllı saatler için geliştirdiği WearOS işletim sistemi için yeni bir karara imza attı. Dijital müzik servisi YouTube Music halihazırda Android ve iOS‘ta varlığını sürdürüyor. Tizen ile WearOS’un birleşiminden meydana gelen WearOS 3 işletim sistemiyle, YouTube Music birinci sefer Android tabanlı akıllı saatlere adım atmıştı. Google, Samsung Galaxy Watch4 serisine uygulamayı getirmişti.

ABD’li şirket, Galaxy Watch4 kullanmayanları da unutmadı. Yapılan açıklamaya göre YouTube Music artık WearOS 2 işletim sistemli saatlerde de kullanılabilecek. Lakin birinci etapta sadece seçkin markalar bu dayanaktan faydalanacaklar. İlerleyen günlerde uygulamanın daha fazla akıllı saatte gelmesi bekleniyor.

YouTube Music, saatlerde çevrimdışı dinlemeyi destekliyor

Google tarafınca yapılan açıklamaya, YouTube Music Premium aboneleri WearOS 2’li akıllı saatlerine müzik indirebilecekler. Toplamda 80 milyondan fazla müzik ve oynatma listesini birlikteinde getiren uygulamada saatlere özel rastgele bir sınırlama bulunmuyor.

Ayrıyeten bağımsız olarak da çalışabiliyor. Yani telefonunuz yanınızda olmasa bile direkt saatinizden YouTube Music’i kullanabileceksiniz.

YouTube Music’in WearOS uygulaması

Öte yandan YouTube Music, WearOS 2 kullanıcılarına reklamsız dinleme imkânı da veriyor. Uygulamanın en kıymetli fonksiyonlarından biri de: Smart Downloads (Akıllı İndirme). Bu özellik yardımıyla akıllı saat her Wi-Fi’ye bağlandığında indirilen müzikleri otomatik olarak yeniliyor. bu biçimdece müddetinin bitmemesi sağlanıyor.

Google, uygulamanın bu haftadan itibaren Fossil ve Michael Kors’un 6. jenerasyon akıllı saatlerinin yanı sıra Mobvoi’nin TicWatch Pro 3 GPS, TicWatch Pro 3 Cellular / LTE ve TicWatch E3 için kullanılabilir olduğunu deklare etti. Bu yıl içerisinde daha fazla marka için uygulamanın yayınlanacağı bilgisini verdi.