HarmonyOS’lu Huawei Watch GT Runner geliyor! İşte tanıtım tarihi

HarmonyOS’lu Huawei Watch GT Runner geliyor! İşte tanıtım tarihi
Akıllı telefonlarının dışında ekosistem eserleriyle de piyasada isminden kelam ettiren Huawei, yeni akıllı saati ile geliyor. Lansman günü yalnızca Huawei Watch GT Runner değil daha birfazlaca teknolojik eserin tanıtılacağı söyleniyor.

Huawei Watch GT Runner tanıtım tarihi muhakkak oldu

Marka tarafınca yayınlanan yeni posterler, yaklaşan tanıtım aktifliği tarihini açıklarken yeni akıllı saat Watch GT Runner’ın da tanıtılacağını doğruluyor. Lansman tarihi olarak 17 Kasım’ı işaret eden Huawei’nin, birfazlaca yeni eserle karşımıza çıkması bekleniyor.

İsminden da anlaşılacağı üzere, Watch GT Runner koşucular için tasarlanan bir yapıya sahip. Çerçevenin sağ tarafına kazınmış bir Sport-Lap yazısı da bizleri karşılıyor. Öte yandan akıllı saat, kullanıcılara koşu güç indeksi, tempo, kalp atış suratı ve koşulan ara üzere dataları sunuyor.

Yuvarlak formlu bir kadrana sahip olan akıllı saat; yüzde 135 daha yeterli GPS anten performansı vaat ediyor. Why Lab’e nazaran, sanayinin yüzer anten dizaynına sahip birinci akıllı saati olmasıyla rakiplerinden ayrılıyor. Çift frekanslı beş yıldızlı hassas konumlandırmayı destekliyor ve daha kararlı pozisyonlandırma sinyali sunabiliyor.

Watch GT Runner takma ismine sahip bir aygıt geçen ay Bluetooth SIG sertifika sitesinde görüldü. Listede yer alan bu aygıtın, Bluetooth 5.2 ile geleceği ortaya çıktı. Bunun yanı sıra geçen ay, Huawei İngiltere’de Watch GT 3’ü duyurmuştu. Bu niçinle, şirketin 17 Kasım’da Çin’de GT Runner ile bir arada Watch GT 3’ü de tanıtması bekleniyor.

Yakın tarihindeki sızdırılan bir rapora nazaran Huawei’nin daha sonraki akıllı saati ile tansiyon ölçmek mümkün olacak. Watch GT Runner’ın tansiyon ölçme özelliğine sahip olup olmadığı ise çabucak hemen aşikâr değil.

Huawei Watch GT Runner satış fiyatı

Şirket yeni akıllı saati hakkında çabucak hemen bir etiket fiyatı açıklamadı. Öte yandan eserin ülkemize gelip gelmeyeceği çabucak hemen bilinmiyor.