Eagles koçu Nick Sirianni, Philadelphia övünmesini nasıl aldı?

Sirianni, çok ihtiyaç duyan bir hayran kitlesi için rahatlatıcı bir varlık olmak yerine, ilk basın toplantısına topluluk önünde konuşma sınıfının ilk aşamalarında gergin bir lise öğrencisi gibi davrandı. Sık sık notlarına baktı ama onları takip etmekte zorlandı, gözlerini kapattı ve belirli noktalarda kelimeleri tekrar etti. Günler sonra The Philadelphia Inquirer, “Nick Sirianni, Eagles’ın en yeni bebeği, Barney Fife ve Pinokyo karışımı” başlıklı bir köşe yazısı yayınladı.

“Yarım asırdır Eagles koçlarının basın toplantılarını izliyorum, bu yüzden hepsini gördüm. Eagles’ı onlarca yıldır haber yapan spor yazarı Ray Didinger, bir podcast’te “Nick Sirianni’ninkinden daha kötü bir başlangıç yapmamıştım” dedi. “Geriye bakıp gülebilirsin ama o zamanlar kimse gülmedi.”

2021 sezonunun başında Sirianni kendine yardımcı olacak pek bir şey yapmıyordu. Kartallar, 2-5 sezonuna 1999’dan beri en kötü başlangıçlarıyla başladı. Kötü başlangıcın ardından düzenlediği basın toplantısında Sirianni, gazetecilere ekibe açmaya hazır bir çiçeğin resmini gösterdiğini söyledi ve buna rağmen takımın nasıl olduğunu anlattı. takımın kötü sicili gitti, mecazi kökleri büyüdü. Taraftarlar ve uzmanlar, futbol takımını narin bir çiçeğe benzettiği için Sirianni’yi eleştirdiler ve haftalar sonra, Chargers’a 9. Hafta evinde kaybettikten sonra, biri ona bir buket attı.

Sonra tişörtler var. Çok fazla gömlek. Hayran kitlesini desteklemek için açık bir girişimde bulunan Sirianni, Eagles oyuncularının yüzlerini veya yerel argoyu içeren özel olarak tasarlanmış tişörtler giydi. Biri oyun kurucu Jalen Hurts, diğeri alıcı DeVonta Smith ve biri Eagles’ın 2017 sezonundaki Super Bowl koşusu sırasında kullandıkları “Kimse bizi sevmiyor ve umursamıyoruz” ifadesine sahip. Ancak en çok heyecana neden olan, Sirianni’nin Eagles’ın 3. Hafta’da Cowboys’a karşı ilk maçından önceki hafta giydiği “Beat Dallas” gömleğiydi.

Sirianni, bu sezon 6. Haftada Dallas oynamadan önce takımından özür diledi. Kartallar 26-17 kazandı. “Geçen sene yaptığım aptallıktı” Sirianni, bir ekip brifinginde tişörtü kaldırıp bir kenara fırlatırken söyledi.

Formanın yasaklanması dışında bu yıl Sirianni için çok şey değişti. Kimse ona çiçek atmaz ve Eagles hayranları tarafından sevilir ve başkaları tarafından ek işlerinden dolayı nefret edilir.