Charissa Thompson’ın sahte itirafı kenardaki muhabirleri şaşkına çevirdi

Perşembe öğleden sonra, spor medyası endüstrisinde, özellikle de kadınlar arasında, tek bir şey konuşuluyor: Tanınmış yayıncı Charissa Thompson, bir röportajda yan muhabir olarak çalışırken raporlar yazdığını gelişigüzel ifade etti.

Spor gazeteciliği alanında kariyerlerine yeni başlayan genç kadınlar grup sohbetlerinde birbirlerine Bayan Thompson’ın tarif ettiği türden bir uygulamanın uygun olup olmadığını sordular. Tarafta önde gelen habercilik görevlerinde bulunan tecrübeli gazeteciler, sosyal medyada yayınlamak için açıklamalarını dikkatle hazırladıklarını, çünkü mesleklerini savunma arzularının başka bir kadını eleştirme konusundaki isteksizliklerinin önüne geçtiğini söyledi.

Hem NFL maçlarının kenarlarında haber yapan hem de yayın kabininden onlarla konuşan Emmy ödüllü spor yazarı Andrea Kremer, Thompson’ın yorumlarından kaynaklanan hasarı “önemli” olarak nitelendirdi. Bunun özellikle, maç sırasında sakatlıklar gibi konularda güncellemeler sağlayan ve antrenörler ile oyunculardan anında tepkiler alan kenar muhabirleri olarak çalışanlara zarar verdiğini söyledi.

Bu görev, hem kapsanan takımlar ve ligler hem de izleyici arasında güven oluşturmakla ilgilidir. Bazı izleyiciler, oyunculara ve antrenörlere sorulan soruların genellikle sıradan olduğunu ve genel yanıtlara yol açtığını söyleyerek buna itiraz ediyor. Ve saha kenarındaki muhabirler için bu saygısızlık genellikle yayında yapabilecekleri en önemli şeyin iyi görünmek olduğu yönündeki cinsiyetçi iddiayla birlikte geliyor.

Bayan Kremer Cuma sabahı sabit hat üzerinden yaptığı bir röportajda cep telefonu arka planda defalarca çalarken, “Yarı zamanlı iş her zaman gerekliliği nedeniyle sorgulandı, size açıkladığım gibi bunun yanlış olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Ama” diye ekledi, “Kimsenin ‘Bunu onlar mı uydurdu?’ diye sorduğunu hatırlamıyorum. Bu şüphe çekirdeği var.

Bayan Thompson, 2008’den 2010’a kadar Fox’ta yan muhabirlik yaptı ve şu anda Fox N.FL’de sunuculuk yapıyor. maç öncesi şovu ve Amazon Prime’ın “Perşembe Gecesi Futbolu”. Bu hafta Barstool Sports’un “Pardon My Take” podcast’indeki bir bölümde Bayan Thompson, koçun devre arasında kendisiyle konuşmadığı veya soyunma odasından geç çıktığı maçlarda “bu durumu telafi edeceğini” söyledi. bazen rapor edin.” Bunun sorun olmadığını, çünkü hiçbir koçun takımın performansıyla ilgili standart yorumlardan alıntı yapmasına itiraz etmeyeceğini söyledi.

Cuma sabahı Bayan Thompson, podcast’teki açıklamasıyla çelişti. Instagram’da “Spor muhabiri olarak çalıştığım süre boyunca hiçbir zaman yalan söylemedim veya etik dışı davranmadım” diye yazdı. Bayan Thompson, eğer bir antrenör devre arası görüşmesinde bilgiyi açıklamadıysa, kendi gözlemlerini rapor edeceğini ve bunları kimseye atfetmeyeceğini söyledi.

Fox ve Amazon’un temsilcileri yorum yapmayı reddetti ve Bayan Thompson’ı röportaj için uygun hale getirmedi.

Bu, Bayan Thompson’ın bu özel iddiayı ilk kez ortaya atışı değil. Geçtiğimiz yıl Fox yan muhabiri Erin Andrews ile ev sahipliği yaptığı podcast’te yapılan bir fikir alışverişinde Bayan Thompson, 2008 Detroit Lions maçında takımın koçu Rod Marinelli’nin ardından bir rapor yazdığını söyledi. sorusuna cevap vermek yerine parfümünü beğendiğini söylemişti. Bayan Andrews araya girdi ve “Bana yanlış şeyler söylediği için kazıklamak istemediğim bir koç için ben de bunu yaptım” dedi.

Bayan Andrews’un sözcüsü Jill Fritzo şunları söyledi: “Erin Andrews, kariyeri boyunca haberlerinin doğruluğunu sağlamak için koçlar, oyuncular ve halkla ilişkiler personeli ile çok yakın çalıştı.” Bayan Andrews’un şunu kastettiğini ekledi: koçlarla yaptığı önceki toplantılardan elde ettiği bilgileri raporlarına dahil edeceğini ve yayınlarında bilgilerin nereden geldiği konusunda her zaman “açık” olduğunu söyledi.

Her iki kadın da muazzam erişime sahip yüksek profilli rollere sahip. Belki de bu nedenle birçok meslektaşının kamuoyunda tepkisi yaygın oldu.

ESPN’in “Pazartesi Gecesi Futbolu” yan muhabiri Lisa Salters, Gönderildi Eskiden Twitter olarak bilinen platform X, Mart ayından bu yana ilk kez Bayan Thompson’ın yorumlarının “tüm yan muhabirleri sorguya çektiğini” söyledi. CBS’den Tracy Wolfson yazdı Açık

NFL’nin ilk kadın yan muhabiri Lesley Visser bir röportajda şunları söyledi: “Bu dikkatsiz yorum hakkında hissettiğim şey, sanki kazanılan zeminin güvence altına alınmamış olması.” Şöyle ekledi: “Birdenbire şöyle diyor: ‘Yapmıyorlar. ‘önemli değil, bunlar göze hitap ediyor.’ Kazandığımız zeminin güvence altına alınmaması beni çok üzüyor. İnsanların 2023’te artık bu rolü sorgulamayacağını düşündüm.”

Ne Bayan Visser ne de Fox’un NFL yayıncısı ve Westwood One’ın radyosunda çalışan Laura Okmin, kenar haberciliğin başladığında kadınların rolü olarak görüldüğünü hatırlamıyor. Bayan Visser, ABC’de eski oyuncu Lynn Swann tarafından terfi ettirildi. Bayan Okmin, 2000’li yılların başında bu işe ilgi duydu çünkü bu, oyunu başka hiçbir muhabirin sahip olmadığı bir erişim noktasından takip etme fırsatı sunuyordu.

Bayan Okmin, “Bu rolün değerini ve değerini haklı çıkarmanız gereken bir nokta gelir” dedi. “Ve bu bir tesadüf değil çünkü gerçekten kadın rolü olmasıyla çakıştı.”

Bayan Okmin, spor yayıncılığında kariyer yapmak isteyen kadınları eğitmek ve ağ kurmak için GALvanize adlı bir organizasyonu yönetiyor ve Bayan Thompson’ın yorumlarıyla ilgili çok sayıda soru aldığını söyledi. Tepkiler onu kamuoyu önünde konuşmaya teşvik etti.

“Birinin basitçe ‘Bunu bazen uydurdum’ demesi, küstah bir yorumdan daha derine iner” dedi. “En derin endişemiz, her zaman yaptığımız şeyi yapmak, yani rolümüzü haklı çıkarmaktır.”

Kenardan haber yapmak, iyi ele alınması gereken zorlu bir iştir. Gaziler, stadyum çevresindeki yarışlarda en az beş mil kat etmeyi bekleyebilecekleri için yeni gelenlere spor ayakkabı giymelerini tavsiye ediyor. Yarı zamanlı muhabirler tüm hafta boyunca hava durumuna, huysuz antrenörlere, gerçek zamanlı son dakika haberlerine ve milyonlarca televizyon izleyicisine bilgi aktaracak saniyelik zaman aralıklarına hazırlanmak zorundadır.

Ve otel odalarına döndüklerinde, bazıları takıntılı izleyicilerin tehlikeli taciziyle uğraşmak zorunda kaldı.

Beş yıl boyunca NBC’nin “Pazar Gecesi Futbolu” programında yan muhabir olarak çalışmadan önce onlarca yıl boyunca spor ve sporun önemli konularını haber yapan Bayan Kremer, haberlerinin belki de yüzde 1’inin 2019’a kadar yayına çıkacağını tahmin etti. oyun. Pittsburgh Steelers ve Arizona Cardinals arasındaki Super Bowl XLIII karşılaşmasının başlamasından kısa bir süre önce, Pittsburgh alıcısı Hines Ward’ın oyuna katılmak için trombosit açısından zengin bir plazma enjeksiyonu aldığını bildirdi. Bu haberi canlı televizyon izleyicisine iletmek için Bayan Kremer, maçtan önceki gün izlemede Bay Ward da dahil olmak üzere üç farklı kişiyle bunu doğruladı.

Bayan Thompson’ın kabulünün etkisinin geçici olmayacağına inandığını söyledi. Bayan Kremer, “Bu, yan habercilik ve sporun da ötesine geçiyor, çünkü bugün içinde bulunduğumuz ortamda, sahte haberlerin sözlüğün bir parçası olduğu ortamda, birileri bir şeyler uydurduğunu itiraf ediyor” dedi.

Şunları ekledi: “Artık başka bir engel olarak buna katlanmak zorunda olan tüm çalışkan insanlar için bu çok zor. “Bütün bir pozisyonun değerinin düşürüldüğünü ve alay konusu yapıldığını hissediyorum.”