Buffalo Bills, Hamlin’in çöküşünden bu yana ilk oyunda açılış vuruşunda gol attı

ORCHARD PARK, NY – Nyheim Hines’ın kollarında gökten uçarak uçan topun görüntüsü, sallanan Buffalo Bills evrenine bir miktar normalliğin döndüğünün sinyalini verdi ve tribünlerdeki on binlerce seyirci kendi fikirlerine sahip çıktı. nefes alır.

Bu taraftarlar, geçen Pazartesi gecesi genç bir Bills oyuncusu olan Damar Hamlin’in Cincinnati’deki bir maç sırasında sahada yere yığılıp futbol dünyasında günlerce endişe uyandırmasından bu yana ortak ruhlarını yükseltecek bir şeyler arıyorlardı.

Hines, Pazar günü New England Patriots savunucularının kapışmasının ortasında açık bir kanala hücum ettiğinde, Highmark Stadyumu’ndaki kalabalık birleşik bir kükremeyle bastırılmış korkularını bir kenara bıraktı ve oyunun açılış vuruşunu 96 yarda döndürene kadar onu sağ taç çizgisinden aşağı itti. bir touchdown için.

Bill’in hayranları gelmişti ve bir arınmaya ihtiyaçları vardı; çok azı bunun oyunun 14. saniyesinde olacağını tahmin edebilirdi.

Üçüncü çeyrekte 101 yardalık bir gol için başka bir başlama vuruşunu yapan Hines’a liderlik ettikten sonra, Bills, Pazartesi gecesi Cincinnati’deki Hamlin’in Patriots üzerinden kalp krizi geçirmesinden sonra iptal edilen karşılaşmadan bu yana ilk maçında 35-23 galibiyet kazandı. tutuklanmak.

Bills oyun kurucusu Josh Allen, 254 yarda ve üç gol – 4, 42 ve 49 yarda – geçerken, Buffalo savunması Patriots oyun kurucusu Mac Jones için üç müdahale yaptı.

Damar Hamlin’in çöküşü hakkında daha fazla bilgi

Bills’in normal sezonun sonuncusu olan yarışmanın, Super Bowl umutları olan bir takım için play-off’ları sıralamada etkileri oldu. Ancak katılanlar için gerçek anlamı daha karmaşık geldi.

Hâlâ bir hastane yatağında iyileşmekte olan genç bir adam için bir nöbetti. Geçen hafta onun hayatını kurtarmak için harekete geçen ve çoğu zaman tanınmayan sağlık personelinin hayat kurtaran hünerlerinin bir kutlamasıydı. Geçen Mayıs’ta toplu silahlı saldırı ve geçen ay ölümcül bir kar fırtınası da dahil olmak üzere son birkaç ayda her türlü yürek burkan anı atlatan bu şehirden on binlerce insan için soğukta saatlerce süren duygusal bir komünyon oldu.

Uzun süredir Buffalo hayranı olan ve sol yanağına Hamlin’in 3 numara resmini yaptıran 85 yaşındaki Pat Danner, “Yaptığımız şey bu,” dedi. “Hepimiz sadece bir araya gelip işleri herkes için daha iyi hale getirmeye çalışıyoruz.”

Hamlin’in anıları – en çok üniformasında giydiği 3 numara şeklinde – Pazar günü her yerdeydi.

Oyuncular, stadyuma vardıklarında formalarına ve keplerine onun numarasını taktılar. Maç öncesi tanıtım sırasında sahada isim ve numarasının yazılı olduğu bayrakları salladılar. Goller, büyük savunma oyunları ve oyundaki anlamlı ve iyi hissettiren diğer her an için üç parmağını havada tuttular.

Geçen haftaki rahatsız edici gelişmeleri işlemekte zorlanan hayranlar, bu dosyalara katıldılar ve toplantıda ortak bir şifa duygusu buldular. Sıcaklıklar donma noktasının altındaydı. Gökyüzü griydi. Güzel bir gündü, dediler.

Cuma günü nişanlısı 54 yaşındaki Dan Keleher ile 1.000 dolarlık bir çift bilet satın alan Buffalo’dan 52 yaşındaki Carolyn Markowski de bunlara dahil. Futbol hayranı olmadığını, ancak ilk maçına katılmak zorunda hissettiğini söyledi.

Mavi keçeden ev yapımı bir 3 numara yapıp ona iğneleyen Markowski, “O adamın yere düştüğünü gördük – şimdi bunu düşündüğümde duygulanıyorum – ve o zamandan beri bu konuda duygusalım” dedi. ceket-kaban. “‘Bu futbol maçına gitmek istiyorum’ dedim. Hayatımda asla bir futbol maçına gitmek istemedim.”

Bills takım mağazasında bir tezgahtar, az bilinen bir ikinci sınıf öğrencisi olan Hamlin’in formasının diğer stoklar arasında satıldığını ilk kez gördüğünü söyledi. 3 Numaralı gömlekler, başka bir çalışanın müşteri başına bir tane limiti uyguladığı bir güvenlik telinin arkasındaki bir standda göründü.

Yakındaki otoparklardaki hayranlar, “Damar için Dualar”, “Damar için Sevgiler” ve “Biz Damar’ız” yazan pankartların yanında toplandı. Bir kamyonetin arkasındaki başka bir tabelada, “CPR’yi öğrenin çünkü asla bilemezsiniz” yazıyordu – Hamlin’in hayatını kurtarmaya yardımcı olan prosedürlere bir gönderme.

Bills sandalet giyen ve CPR işaretini yapmış olan Rochester, NY İtfaiye Departmanında EMT olan 44 yaşındaki Lisa Bubel, “Çok duygusal ve öyle olmalı” dedi. “Bu iç açıcı bir trajedi, bence bunu ifade etmenin bir yolu. Hepsi birleşik. Ve her zaman kötü haberler gördüğümüz bir dünyada, insanların bir araya geldiğini görmek harika.”

Maçtan birkaç saat önce, durumu son birkaç gündür küçük artışlarla iyileşen Hamlin, Cincinnati Üniversitesi Tıp Merkezi’ndeki hastane yatağından bir tweet attı.

Ebeveynleri Nina ve Mario ile bir fotoğrafını da yayınlayan Hamlin, “Kardeşlerimle bu tünelden kaçmaktan daha çok istediğim bir şey yok” diye yazdı. “Tanrı bugün beni farklı kullanıyor. Bugün birine onu sevdiğini söyle!”

Duygusal olarak yüklü atmosfer ancak sezon yaklaştıkça arttı.

Oyuncular parmaklarını kalp şeklinde kıvırdı ve taraftarlar bu jeste sevgiyle karşılık verdi.

Eylem başlamadan hemen önce, sahada Bills’in tıbbi ve eğitim personelinden 13 kişi tespit edildi. Açıkça ayrılmaya hazır olan kükreyen kalabalıktan ayakta alkışlanırken üç parmağını kaldırdılar.

Sonra Hines’in ilk golü geldi ve stadyum sallandı.