Bir futbol koçu CTE’de çizgide yürüyor

“Futbol maçı bana bir derece kazandırdı. Eşimle tanıştım. Yani bir ailem vardı. Bu benim çıkış yolumdu. Ama aynı zamanda futbol koçu olmak ile aynı zamanda CTE tanısı konmuş bir oğlanın ebeveyni olmak arasındaki çizgide yürümenin de benim için önemli olduğunu düşünüyorum. Oğlumu yüzde 100 kaybetmiş olmam acı veriyor mu? Ama aynı zamanda sana dürüstçe şunu da söylemeliyim ki bu oyun çok şey sunuyor.” “Doğru Meiko. Albümünü kaydediyorsun, değil mi? “Tatlı bir çocuktu, çok hoştu. Piyano dersleri aldım, şiir yazdım. Yüzünde kocaman bir gülümseme vardı.” [applause] “İlk sayı ve 10. Evet, Meiko. Evet Meiko. Evet!” “Meiko’yu futbol formasıyla ilk gördüğümde çok sevimli olduğunu düşünmüştüm. Göz morarmasını uygulayabildiği için çok mutluydu ve bu heyecan beni de mutlu etti.” “Üniformasıyla uyuyor.” “Evet. Evet. Çok sevdi.” “Evet, Meiko. Sürüş şeklin. Devam et. Devam et.” “Endişelenmedim. Hepsi çok küçüktü. 7 yaşındaydılar ve hiçbir ağırlıkları yoktu. Ve isabetler neredeyse birbirlerinden sekmiş gibi görünüyordu. Meiko’nun beyin sarsıntısı geçirdiğini hatırlıyorum. Orası ortaokuldu. Ben buna beyin sarsıntısı diyorum. O zamanlar bunun olduğunu bilmiyordum. Ama büyük bir başarı elde etti. Ben de bir ebeveyn olarak şöyle düşünüyorum: ‘Tamam, iyisin.’ Konuştuğunu duyuyorum ve yürüyorsun, biraz titrek ama yürüyorsun.” Yani fiziksel bir zarar yok. Biliyorsunuz, ele almadığımız daha çok lise ve üniversite vardı. Bilgimiz yoktu. Ne kadar depresyonda olduğundan bahsetmeye başladı. Bana dişlerinden birinden sesler duyduğunu söyledi. Bir çeşit çip yerleştirildiğini ve insanların onu gözetlediğini düşünüyordu. Sadece o değildi. Kendisi değildi.” “Sanki kendi beyninin içinde bir tutsakmış gibi hissetti. Eski Meiko gibi “Defol oradan dostum” demek için duvarı yıkmak istiyordum. Ben de bunu istiyordum.” Anlatıcı: “Maryland polisi, birisinin 25 yaşındaki Meiko Locksley’i Pazar gecesi saat 22:20 civarında vurup öldürdüğünü söyledi.” “Mike’ın bu acının ortasında yanıma geldiğini hatırlıyorum. Ertesi gün Meiko’nun öldürüldüğünü öğrendik. Ve CTE kontrolü için beynini bağışlamamız gerektiğini söyledi.” “Sarsıntıların zihinsel sağlığının bozulmasında gerçekten bir rol oynayıp oynamadığını bilmek istedim.” “Ve şimdi bile tanrım, bir şeyler yapabilirdim diye düşünüyorum. farklı. Yani biraz suçluluk duygusu.” “Meiko’nun akıl sağlığı trajedisi bana ilham verdi ve bu benim aracılığımla yaşamaya devam ediyor çünkü bu, programımın büyük bir parçası. Bu kesinlikle beni nasıl antrenman yaptığımız ve ne sıklıkta iletişim halinde kaldığımız konusunda iki kez düşündürüyor. Bu farkındalığın oyunu daha güvenli hale getirdiğini düşünüyorum. Cumartesi günü kazanılan maçlara göre değerlendirileceğim. Ve böylece yaşadığımız hayatı karşılıyoruz. Bu yüzden bize ve bu oyunculara, bir futbolcu olarak kendilerine değer yaratmaları için en iyi şansı vermek için en iyi olanı yapmak istiyorum. Futbol bir temas sporudur. Futbol beyin sarsıntısına neden olabilir. Futbol, potansiyel olarak CTE’ye yol açabilecek beyin sarsıntılarına neden olabilir. Ama bugün bana nasıl hissettiğimi sorarsanız, dediğim gibi artık futbolu seven ve liseden önce temaslı futbol oynayan torunlarım var. Bu yüzden çok dürüst olacağım.”