“Adım Adım Kendi Yolumuzda” serisi yayında

“Adım Adım Kendi Yolumuzda” serisi yayında
HAYALLERİNE GİDEN YOLU PLANLAMAK İSTEYENLER İÇİN ELİDOR “ADIM ADIM KENDİ YOLUMUZDA” SERİSİ YAYINDA

Elidor, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Milletlerarası Bayan Araştırmaları Merkezi (ICRW) iş birliğiyle hazırlanan Adım Adım Kendi Yolumuzda görüntü serisi genç bayanların hayallerine giden yolu planlamak için gereksinim duyabilecekleri konularda rehber bilgiler içeriyor. Moderasyonunu Cansu Canan Özgen’in üstlendiği seride Gülse Birsel, Meriç Aral, Ece Çiftçi, Emine Yiğci, Dilara Gevrek, Mizgin Ay ve Göze İşcan yer alıyor. İçerikler kendiyolumuzda.com adresinden fiyatsız olarak sunuluyor.

Elidor hayallerine giden yolun haritasını oluşturmak isteyen genç bayanlara “Adım Adım Kendi Yolumuzda” görüntü serisi ile dayanak oluyor. İçeriği Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Milletlerarası Bayan Araştırmaları Merkezi (ICRW) iş birliğiyle hazırlanan toplam yedi görüntüden oluşan seriye Elidor Türkiye Youtube sayfasından ve kendiyolumuzda.com adresi üzerinden ulaşılabiliyor.

Cansu Canan Özgen’in moderatörlüğünü üstlendiği görüntü serisinde Özgen, hayallere giden yolun etaplarına ait bilgi verirken her kısımda farklı bir isimden kendi deneyimlerini izleyicilerle paylaşmasını istiyor. Senarist, oyuncu ve gazeteci Gülse Birsel, oyuncu Meriç Aral, SosyalBen’in kurucusu Ece Çiftçi, avukat olmaya hazırlanan başarılı üniversite öğrencisi Emine Yiğci, illüstratör Dilara Gevrek, ülkemizin dünya şampiyonu birinci ulusal atleti Mizgin Ayve Unilever Pazarlama Direktörü Göze İşcan ise kendi kıssaları ile seriye katkı veren isimler oluyor.

“ÖNCE HAYALLERİNİ TANIYACAKLAR, daha sonra ADIM ADIM PLANLARINI YAPACAKLAR”

Unilever Saç Bakım Kategorisi Pazarlama Müdürü Gizem Erbaş, “Kendi Yolumuzda projemiz için yaptırdığımız araştırmada her 10 genç bayandan 6’sı hayalleri ile ortalarında mahzurlar olduğunu paylaşmıştı. Kendisine rehberlik edecek, taraf gösterecek ve destekleyecek birilerinin eksikliğini duymak da bu pürüzler içinde yer alıyor. Bu noktadan hareketle genç bayanlara hem hayallere sahip olmanın birebir vakitte bunları gerçekleştirmek için bir plan dahilinde ilerlemenin ehemmiyetini aktarmak için alanlarında uzman TOG ve ICRW’dan dayanak aldık. Bu yeni çalışmamız ile de binlerce daha genç bayanın hayatına müspet katkı sağlamak istiyoruz. Projeye takviye veren tüm isimlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Hibya Haber Ajansı