Aaron Rodgers artık bir jet (ve aynı zamanda bir New Yorklu olacak)

Spor, garip bir şekilde insanı dönüştüren bir olaydır. İnsanları değiştirirler – onları oynayan insanları, onları izleyen insanları. Pandemi sporu ve belki sporcuları da değiştirdi, belki Aaron Rodgers. Alışılmışın dışında olanı ararken, kötülüğü keşfetti ve belki de gerçek gibi görünen bir benlik arayışında kendisine tapınmakla lanetlenerek takas edilme niyetiyle onu benimsedi. İnsanlar buna da şaşırdı. Profesyonel güreşte bu tür yapay suistimallere topuk dönüşü denir. Yanlış yapıldı, kafa karıştırıcı.

Şu anda ruh hali yumuşamış görünüyor. Öyleyse Rodgers’ın burada ilgili bir kişi olarak geçirdiği süre için hangi sınıflandırma mantıklı olacak? İkinci bir şans, tekrar, çift, temiz bir sayfa? İntikam? Rodgers, City için henüz tek bir gol bile atmadı. Sezon muhteşem olabilir – ya da geçen gün benimle “yanına çıktığı” gibi basit bir geziyi bir denemeye dönüştüren türden bir fiyasko olabilir. Mesleki ilişki bir yıldan fazla sürmeyebilir. Ama belki yerleşim bölgesi kalacak büyür. Rodgers normal sezonun sonunda 40 yaşında olacak.Ben bir atlet değilim, bırakın en iyi atleti. Ancak, burada 40 yaşına girmiş bir New York’lu olarak, geçmişin bir kısmını geride bırakmanın ve sonunda burada bir ev sahibi olmanın nasıl bir his olduğunu biliyorum. burada New York Freakin’ City’de. Meteliksiz ya da çözücü olsanız da, bu bir rahatlama, büyük bir servet, muhtemelen sosyal ve duygusal oburluk tohumu. Michael Jackson bir keresinde “Bu kasaba sadece bir elmaysa, o zaman bir ısırık almama izin ver” demişti.

Belki de burada çoğumuzun yaptığı şeyi sevmeyi öğrenecek: Bariz acıya, eşitsizliğe ve kötü yönetime rağmen New York, “Ain’t No Mo” gibi siyah varoluşçuluk hakkında yıkıcı, tuhaf bir komedi ve Taylor Swift kadar kendine güvenen ve paradigmatik olarak beyaz bir sanatçı deneyimleyebileceğiniz bir şehir olmaya devam edecek. Ve Rangers ve Knicks (ve Jets ve Mets) kadar karışık kaderleri ve hayran kitleleri kadar ateşli olan takımlarda, sokaktaki insanlar elbette artık vermeyene kadar size özgürlüğünüzü verir.

Rodgers’ı Tony’lerle gördüm ve başka bir yerde olmaktan çok kendisi olmanın, televizyonda ve filmlerde gördüklerini, kitaplarda okuduklarını deneyimlemenin nasıl bir şey olduğunu keşfeden bir adam tanıdığıma yemin edebilirdim. Bazılarımız için burada, “dünyanın en harika şehrinde” yaşamak, bu hayallerin ardındaki hikayeyi anlatan müzikalden alıntı yapmak bir rüyaydı. Eminim safımdır. Ama bu aslında sanattan çok da farklı olmayan bir spor. İnançsızlığı kırdığınızda en iyi şekilde çalışır.