Tarım Kredi Kooperatifleri Marketlerinde Büyük İndirim Başladı! Fiyatlar Düşürüldü: Tavuk, Balık, Yağ, Et, Makarna…

Son Dakika: Büyük indirim başladı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Tarım Kredi Kooperatif marketlerindeki 30’dan fazla temel tüketim besinlerine indirim sonucu alınmıştı. Alınan karar 15 Ağustos 2022 Pazartesi tarihi itibariyle başladı. Binlerce kişi ‘Tarım Kredi Kooperatif Marketleri indirimi başladı mı? Hangi eserlerde ne kadar indirim var? İndirime giren eserler hangileri?’ sorularını araştırmaya başladı. Öte yandan et fiyatlarında büyük indirime gidildiği öğrenildi. İşte, Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde indirime girmiş eserler ve fiyat listesi…

ERDOĞAN TALİMATI VERDİ İNDİRİM BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada Tarım kredi kooperatifleri marketlerinde indirime gidileceğini belirterek muştuyu duyurmuştu. Bunun üzerine bin 400 marketteki 30’dan fazla tüketim hususunda meblağların indirilmesi için harekete geçildi.

HANGİ ESERLER İNDİRİME GİRDİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının akabinde vatandaşlar indirime girilmiş eserleri araştırmaya başladı. Pekala Tarım Kredi Kooperatiflerinde hangi eserler indirime girdi? İşte indirime girmiş eserler;

Makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ay çiçek yağı, zeytin yağı, tavuk eserleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi

HANGİ ESERE NE KADAR İNDİRİM UYGULANDI? TAVUK, YAĞ, PEYNİR, MAKARNA…

Marketlerin açılması ile bir arada etiketler değişmeye başladı. Aktüel etiketlere nazaran 44 liralık tavuk bagetin fiyatı 38 liraya düştüğü görüldü. Vakumlu 500 gram siyah zeytin 27,95 liraya, salamura siyah zeytin 13,75 liraya düştü. Yarım yağlı beyaz peynir 69,90, tam yağlı beyaz peynir de 72,90 lira oldu. 2 litrelik Ayçiçek yağı 64,50 liraya, bir litreliği ise 33,50 liraya düştü. Siyah çay şu an da yeni meblağları ile 59 liradan satışa sunuluyor. Zeytinyağında ise düşüş 54,90 lirayı buldu. Balın yarım kilosu 37 liradan satılıyor. Şekerin kilosu ise 17 liradan alıcıya ulaştırılıyor. Öbür eserlere ise etap etap indirim yapılacağı söz ediliyor.

KIRMIZI ETTE YÜZDE 30-35 İNDİRİM

Erdoğan, “Marketlerde benim vatandaşımı dara sokanlar, Tarım Kredi Kooperatifi talimatı aldı. Bundan bu biçimde koyun, kuzu etinde yüzde 25 indirimi başlattık. Ve bu sabah, Tarım Kredi Kooperatifi Lideri’yle da konuştum. Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 üzere bir indirimle onların da satışına başlayacağız. Ülkemizin her yerinde malum koyun-kuzu geçerli değil. örneğin Karadeniz’de daha epey büyükbaş makbuldür. Oralarda büyükbaşın kısmında kuşbaşı, kıyma, biftek, pirzola vs… Bunu piyasaya sürdüğümüzde ve hele hele yüzde 30-35 üzere onda bir indirimi başlatınca benim vatandaşım ona da alışacak. Ve bu, piyasaların istikrarını bozanları da hizaya getirecek.” sözlerini kullandı.

İNDİRİM YOĞUNLUĞU BAŞLADI

Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde indirim başladı. Kahramanmaraş’ta da vatandaşlar indirimli eserlerden almak için yoğunluk oluşturdu.
Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesindeki Tarım Kredi Kooperatif marketinde ise indirimden yaralanmak isteyen vatandaşların akınına uğradı. Vatandaşlar indirimli eserleri alarak marketten ayrıldı.