Devler Savunması, keskin olmayan geri bildirimlerle gelişir. Ve spor ayakkabı konuşması.

EAST RUTHERFORD, NJ — Yeni savunma koordinatörleri olarak Giants oyuncularıyla ilk görüşmelerinden birinde Don “Wink” Martindale, takım arkadaşlarının önünde her birine ayrı ayrı hitap etti ve onlara neleri geliştirmeleri gerektiğini kısaca anlattı.

İlk 11’de olmaları veya kadroda yer almak için mücadele etmeleri önemli değildi, herkes eleştirildi.

Takımın en iyi oyuncularından biri ve ikinci sınıf öğrencisi olan Cornerback Adoree’ Jackson, nadiren böyle kaba bir yaklaşım gördüğünü söyledi – ama indi.

Jackson, “Bunu takdir ediyorum,” dedi ve Martindale’in itibarının mesajın takım arkadaşları arasında da yankı uyandırmasına yardımcı olduğunu ekledi. “Gururunun önüne geçtiğini düşünmüyorum çünkü birçok harika oyuncusu oldu ve ne dediğini biliyor. Nerede olduğunuzu biliyordunuz ve etrafınızdaki herkes nerede olduğunuzu biliyordu.

Vikinglere karşı joker galibiyetleri de dahil olmak üzere Giants, 14 tek sayılık oyunda oynadı ve dokuzunu kazandı, çünkü büyük ölçüde Martindale’in savunması, hücumun saldırması için puanları yeterince yakın tuttu. Savunma, ilk sezonunda NFL’de 23. sıradan 18. sıraya yükseldi ve daha az puan kabul etti ve daha fazla çuval üretti. NFL’nin Yeni Nesil İstatistiklerine göre Giants, pas oyunlarının yaklaşık yüzde 45’inde yıldırım attı, bu ligdeki en yüksek oran ve takımın geçen sezona göre yıldırım oranını neredeyse iki katına çıkardı (yüzde 24,2).

Oyuncular, Martindale’in agresif oyun çağrısına ek olarak, onun sakin ama utanmazca dürüst tavrının tüm sezon boyunca bir katalizör olduğunu söylüyor. Savunma, üst düzey Philadelphia Eagles’a karşı Cumartesi günkü bölüm turu maçına hazırlanırken, Martindale’in başarısı onu lig genelinde baş antrenörlük boş pozisyonları için aday yaptı. Indianapolis Colts’tan bir baş koçluk işi için en az bir röportaj talebini bu hafta sonrasına erteledi.

Buraya bir dev olarak gelmek benim için bir basamak değil, bir hedefti” dedi.

Martindale, 2018’de ligin en az yardasını kabul eden bir Baltimore Ravens savunmasını koordine ettikten dört yıl sonra New Jersey’e geldi. Ancak teknik direktör John Harbaugh, Martindale ile koordinatörün sözleşmesi konusunda bir açmaz yaşadıktan sonra geçen sezon Martindale’i kovdu.

Martindale, 2019 sezonundan sonra Giants baş antrenörü olarak işe başvurdu, ancak ekip sonunda Joe Judge’ı işe aldı. Süreç, Martindale’i Giants’ın mülkiyetiyle tanıştırdı ve Baltimore’dan ayrıldıktan bir aydan kısa bir süre sonra, Giants’ın yeni koçu Brian Daboll tarafından işe alındı.

Martindale 13 Ekim’de düzenlediği basın toplantısında, “NFL’de çok fazla hareket olacağını biliyordum ve bu, yeni bir yere gidip onu yeniden inşa etmeye çalışmam için bana yeniden cesaret verdi,” dedi.

Bu, eğitim kampındaki zorlu aşkla başladı, ancak Martindale, genç suçlamalarıyla bağlantı noktaları arayarak bu yaklaşımı dengeledi.

Öne çıkan çaylak defans oyuncusu Kayvon Thibodeaux, “O, ‘bir kitabı kapağına göre yargılama’nın tanımıdır,” dedi. “Benimle bile, ona bakmak bile bazı yargılara varıyor çünkü o daha yaşlı, çünkü belli bir şekilde giyiniyor. Ama onunla tanıştığınızda ve oyuna olan gerçek tutkusunu gördüğünüzde, özgünlüğü gerçektir.”

59 yaşındaki Martindale, mezun olduğu Bölüm III, Ohio’daki Defiance College’da asistan olarak başladı. Mezuniyeti ile ilk futbol işi arasındaki yılda, Martindale ailesinin işi için kamyon şoförlüğü yaptı. Bundan nefret ettiğini ama gardırobunun hala mesleği yansıttığını söyledi. Kırlaşan kefalini genellikle bir beyzbol şapkası örter ve genellikle bir yelek veya kırpılmış kapüşonlu altına uzun kollu bir gömlek giyer.

Ancak Martindale aynı zamanda Air Jordan spor ayakkabıları da giyiyor ve oyuncularla sık sık ayakkabılar ve futbol dışındaki diğer konular hakkında sohbet ederek işleri kaygısız yapıyor.

“Oyuncuları konuşturabileceğiniz her şey bir sohbet başlatıcıdır ve oyuncular benim tarzımı etkiler. Hiç şüphe yok, “dedi Martindale bir röportajda. “Sürekli bu adamlarla birliktesin ve beni gerçekten genç tutuyorlar.”

Ayrıca, Giants oyuncularının takımın kültürünü büyük ölçüde şekillendirdiğini söylediği haftalık bir bağ tatbikatı geliştirdi. Maçlardan önceki sabah, haftanın son savunma seansında Martindale her oyuncudan bir sonraki gün için hedeflerini açıklamalarını ister. Daha sonra yardımcı antrenörlerden, denetlemedikleri konumsal bir gruptaki oyuncular için bir hedef belirlemelerini ister.

Jackson, “Ne yapmak istediğinizi gözünüzde canlandırıyorsunuz ama sonra kendinizi sorumlu tutuyorsunuz” dedi. “Kardeşlerinize kendinizden ne beklediğinizi ve ne yapmak istediğinizi anlatın. Siz görüyorsunuz, yanınızdaki kardeşleriniz de görüyor ve birbiriniz için oynamak istiyorsunuz.”

Giants’ın sıkı oyunlarının stresinin ortasında, Martindale’in soğukkanlılığı, Martindale’in nadiren açık bir duygu gösterdiğini söyleyen oyuncuları için gidişatı belirledi. Taç çizgisinde canlandırmak, bir sonraki oyuna odaklanabilmesi için çok fazla enerji gerektiriyor, dedi.

Thibodeaux, Martindale’in molalar sırasında oyunculardan sadece onlarla konuşmak yerine sık sık girdi istediğini söyledi. Giants’ın savunma arayanlarından biri olan güvenlik Xavier McKinney, maçlar sırasında kaskındaki mikrofon aracılığıyla Martindale ile iletişim kurar. Koçun talimatları verirken asla kararsız veya sinirli görünmediğini söyledi.

McKinney, “Ne söylerse söylesin kendine güveniyor ve bu bize sahaya çıkıp bizim için sahip olduğu her çağrıyı oynamamız için güven veriyor,” dedi. “Gördüğümüz gibi adlandırma konusunda bize güven veriyor ve eğlenceliydi. O bizim arkamızda, biz de onun arkasındayız.”